Pre maturantov 2024

Hodnotenie MS

Klasifikácia a hodnotenie  MS

Žiak môže vykonať ÚFIČ bez ohľadu na výsledok EČ a PFIČ!!! Musí sa však EČ a PFIČ zúčastniť!

Žiak úspešne vykoná MS v predmetoch s EČ , PFIČ a UFIČ (SJL a povinný CUJ) ak:

• Hodnotenie ÚFIČ nie je horšie ako 3 (čiže 1,2,3) a v PFIČ získa viac ako 25% ( 25% je málo!) alebo v EČ viac ako 33% (33% je málo!).
  • Hodnotenie ÚFIČ je 4 a v PFIČ získa viac ako 25 % (25% je málo!) a súčasne v EČ viac ako 33 % (33% je málo!).

Žiak úspešne vykoná MS v predmetoch s EČ a UFIČ (MAT) ak:

• Hodnotenie ÚFIČ nie je horšie ako 3 (čiže 1,2,3) a v EČ získa viac ako 25% (25% je málo!).
  • Hodnotenie ÚFIČ je 4 a v EČ získa viac ako 33 % (33% je málo!).

Žiak úspešne vykoná MS v predmetoch s UFIČ (všetky ostatné predmety) ak:

• Hodnotenie ÚFIČ nie je horšie ako 4 (čiže 1,2,3,4).

Žiak môže konať dobrovoľnú maturitnú skúšku aj len z EČ -> úspešne vykoná EČ MS z dobrovoľného predmetu, ak v nej získa viac ako 33 %.