BESEDA S POLITOLÓGOM

Dňa 29.11.2019 k nám na spoločenskovedný seminár zavítala vďaka profesorke M. Dobiášovej nečakaná návšteva. V popoludňajších hodinách si na nás našiel čas bývalý študent našej školy Michal Ondruška. Michal je doktorant na Fakulte sociálnych vied Karlovej Univerzity v Prahe. Keďže v dnešnej dobe sa my mladí veľmi ťažko rozhodujeme, kam ísť na vysokú školu , tak nám Michal prišiel predstaviť politológiu. Prichystané mal pre nás prezentácie, ktoré aj reálne využil na rôznych konferenciách. Poukazoval a povysvetľoval nám toho veľmi veľa. Napríklad nám  ukázal prezentáciu o prezidentských voľbách. Bolo v nej neskutočne veľa mapiek, ktorým sme na začiatku veľmi nerozumeli. No vďaka Michalovi, ktorý nám to s radosťou vysvetlil, sme rýchlo pochopili, o čo ide. Mapky postupne zobrazovali lokality, kde mal daný kandidát najviac voličov. Za všetkých môžem povedať, že sme si besedu s Michalom veľmi užili. Vďaka nemu máme určite iný pohľad na politológiu a možno niekoho z nás aj Michal presvedčil  , aby ju išiel študovať. Tešíme sa na podobné besedy a Michalovi prajeme veľa úspechov v doktorantskom štúdiu.

Veronika Habalová, 3.B