Novinky Kalendár O škole Prijímacie konanie 2021/2022 DofE Škola bez nenávisti Fotoalbum Ochrana osobných údajov Súkromná školská jedáleň ISIC
 • Prihlášky na štúdium

  Dovoľujeme si pripomenúť všetkým záujemcom o štúdium na našom gymnáziu - piatakom i deviatakom, že termín na podanie prihlášky na strednú školu je najneskôr tento štvrtok 8. 4. 2021. Prihlášku je možné podať v papierovej podobe prostredníctvom základnej školy alebo elektronicky z bezpečia domácnosti, ak využívate systém Edupage.

  Termín 8. 4. 2021 platí pre štvorročné aj pre osemročné gymnázium.

  Riaditeľstvo školy

 • Vyučovanie v týždni 7. - 9. 4. 2021

  Oznamujeme žiakom a ich zákonným zástupcom, že na základe platných pravidiel Covid-automatu, zverejnených údajov o počte prípadov ochorenia Covid-19 v okrese Bánovce nad Bebravou a informácií zriaďovateľa - Trenčianskeho samosprávneho kraja sa žiaci končiacich ročníkov (IV.A, IV.B a Oktávy) budú od stredy 7.4.2021 učiť prezenčne a žiaci ostatných ročníkov pokračujú v dištančnom vyučovaní.

 • Veľkonočné sviatky

  Vážení rodičia, milí kolegovia, žiaci, spolupracovníci, priatelia.

  Prajeme Vám príjemné a pokojné prežitie veľkonočných sviatkov a aspoň krátke oddýchnutie od dištančných a online povinností.

  Ďakujeme, že dodržiavate platné opatrenia a odporúčania odborníkov, a tešíme sa na snáď skoré stretnutie v škole.

  RNDr. Elena, Kacvinská, Ing. Igor Marko, PaedDr. Dušan Zajac a kolektív zamestnancov školy

 • S loptou do osemročného gymnázia

  V spolupráci našej školy so ZUŠ Dezidera Kardoša vzniklo krátke video, ktoré zábavnou formou pripomína piatakom a ich rodičom, že majú možnosť rozhodnúť sa pre vzdelávanie v osemročnom gymnáziu.

  Poďakovanie patrí pánovi riaditeľovi ZUŠ, Mgr. art. Silvestrovi Lavríkovi a zamestnancom ZUŠ, ktorí pracovali na natáčaní a výrobe filmu, za ich kreativitu a profesionalitu. V neposlednom rade ďakujeme žiakom ZUŠ, ktorí vo filme účinkujú, za ich trpezlivosť a herecké umenie. :)

  Prihlášku na štúdium je potrebné podať najneskôr 8. 4. 2021.

  Video si môžete pozrieť na našom Youtube kanáli - link: https://www.youtube.com/watch?v=el_mLAASb5Y

 • Vyučovanie v týždni 22.3. - 26.3.2021
  18. 3. 2021

  Oznamujeme žiakom a ich zákonným zástupcom, že na základe platných pravidiel Covid-automatu, zverejnených údajov o počte prípadov ochorenia Covid-19 v okrese Bánovce nad Bebravou a informácií zriaďovateľa - Trenčianskeho samosprávneho kraja sa žiaci končiacich ročníkov (IV.A, IV.B a Oktávy) budú od pondelku 22.3.2021 učiť prezenčne a žiaci ostatných ročníkov pokračujú v dištančnom vyučovaní.

  Bližšie informácie pre žiakov končiacich ročníkov im budú zaslané prostredníctvom správy cez systém Edupage.

  O prípadných zmenách a nových skutočnostiach Vás budeme informovať. Za pochopenie ďakujeme.

 • Deň otvorených dverí online

  Pre všetkých záujemcov o štúdium u nás, rozhodnutých aj nerozhodnutých, pre PIATAKOV aj pre DEVIATAKOV, pre ich zákonných zástupcov ponúkame možnosť online stretnutí ako alternatívu za Deň otvorených dverí.

  V dňoch 23. – 25. 3. 2021 budú prebiehať konzultácie s vyučujúcimi a s vedením školy v prostredí ZOOM. Dostanete priestor pýtať sa na prijímacie pohovory, na všetko, čo Vás zaujíma v súvislosti so štúdiom u nás.

  K stretnutiu sa budú môcť pripojiť iba prihlásení záujemcovia, ktorým pošleme časový harmonogram podľa predmetov a prihlasovacie údaje. Preto ak máte záujem, napíšte nám prihlasovací e-mail, v ktorom uvediete:

  • meno a priezvisko rodiča
  • meno a priezvisko žiaka
  • formu štúdia – štvorročná, osemročná
  • e-mailovú adresu, na ktorú máme poslať prihlasovacie údaje

  Prihlasovať sa môžete do piatku 19.3.2021 do 14:00 na e-mailovej adrese info@gymbn.tsk.sk. Po zaregistrovaní prihlášky Vám pošleme všetky potrebné informácie. Nie je potrebné prihlasovať sa na konkrétny deň či predmet, v odpovedi dostane záujemca kompletný prehľad a vyberie si z neho, o čo má záujem.

   

  Upozornenie: pri prihlasovaní na online stretnutie použite meno a priezvisko rodiča alebo žiaka, ktoré ste uviedli do prihlasovacieho e-mailu (anonymné osoby alebo osoby s rôznymi neurčitými prezývkami neakceptujeme).

   

  Naďalej platí možnosť prihlásiť sa na prípravné stretnutia. Svoju žiadosť posielajte na rovnakú e-mailovú adresu aj s uvedením formy štúdia, aby sme Vás vedeli správne zaradiť a poslať Vám materiály.

  Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

  Riaditeľstvo školy

 • Vyučovanie v týždni 15.3. - 19.3.2021
  11. 3. 2021

  Oznamujeme žiakom a ich zákonným zástupcom, že na základe platných pravidiel Covid-automatu, zverejnených údajov o počte prípadov ochorenia Covid-19 v okrese Bánovce nad Bebravou a informácií zriaďovateľa - Trenčianskeho samosprávneho kraja pokračuje od pondelku 15. 3. 2021 dištančné vyučovanie pre všetky ročníky a triedy nášho gymnázia.

  O prípadných zmenách a nových skutočnostiach Vás budeme informovať. Za pochopenie ďakujeme.

 • Prípravné kurzy pre piatakov a deviatakov

  Termín podávania prihlášok na strednú školu sa blíži. S tým súvisí aj príprava na prijímacie skúšky. Preto ponúkame všetkým záujemcom z radov piatakov i deviatakov o štúdium u nás, aj ich zákonným zástupcom, možnosť "vyskúšať" si prijímačkové testy z matematiky či slovenčiny.

  Ak máte záujem o testy či bližšie informácie, kontaktujte nás telefonicky, e-mailom, správou na Facebooku. Celý proces zvládnete z bezpečia domova online.

 • Vyučovanie v týždni 8.3. - 12.3.2021
  4. 3. 2021

  Oznamujeme žiakom a ich zákonným zástupcom, že na základe platných pravidiel Covid-automatu, zverejnených údajov o počte prípadov ochorenia Covid-19 v okrese Bánovce nad Bebravou a informácií zriaďovateľa - Trenčianskeho samosprávneho kraja pokračuje od pondelku 8. 3. 2021 dištančné vyučovanie pre všetky ročníky a triedy nášho gymnázia.

  O prípadných zmenách a nových skutočnostiach Vás budeme informovať. Za pochopenie ďakujeme.

 • 2% daní za rok 2020

  Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, sledovatelia stránok našej školy,

  v súvislosti s blížiacim sa termínom na ročné zúčtovanie daní a podávanie daňových priznaní za rok 2020 si Vám dovoľujeme pripomenúť, že Rodičovské združenie pri Gymnáziu Janka Jesenského je prijímateľom 2% daní.

  Zákon Vám umožňuje poukázať 2% daní z príjmu registrovanej neziskovej organizácii, a takou naše Rodičovské združenie je. Tento krok Vás nič nestojí, pretože daň ste štátu už zaplatili alebo zaplatíte po podaní daňového priznania. Môžete však rozhodnúť, že 2% zo zaplatenej sumy štát pošle na účet organizácii, ktorú si vyberiete. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní aktivít v prospech Vašich detí - našich žiakov. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

  Finančné prostriedky budú použité na:

  • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
  • skvalitnenie vybavenia školy.

  Pre viac informácií o spôsobe poukázania 2% daní kliknite na nasledujúci link:

  https://gymradbn.edupage.org/percenta2/

  Prípadných záujemcov, ktorí chcú podporiť ZRŠ pri Gymnáziu Janka Jesenského darovaním 2% zo svojich daní v tomto roku, si dovoľujeme informovať o nasledovných skutočnostiach:

  - pre živnostníkov, podnikateľov a podnikateľské subjekty = ak máte záujem o podporu nášho ZRŠ, stačí uviesť potrebné údaje vo Vašom daňovom priznaní v okamihu, keď ho budete aktuálne podávať; identifikačné údaje nášho ZRŠ nájdete na tejto stránke v sekcii 2% dane (pre presmerovanie kliknite sem)

  - pre zamestnancov, ktorí by chceli využiť možnosť, že odovzdajú potvrdenie od zamestnávateľa spolu s vyhlásením o darovaní 2% do školy a naši zamestnanci ich hromadne odovzdajú v podateľni daňového úradu = vyplnené tlačivá (potvrdenie od zamestnávateľa aj vyhlásenie zo stránky školy - tlačivo nájdete tu) vhoďte v pracovných dňoch v čase 8:00 - 15:00 do poštovej schránky na bráne alebo pri vchode do budovy školy (areál školy je odomknutý, no nie je možné preberať tlačivá osobne), alebo sa informujte o tejto možnosti telefonicky na čísle 0901 918 463 (PaedDr. Zajac)

  - pre záujemcov o podporu nášho ZRŠ,  ktorí by radi vybavili celý postup na daňovom úrade osobne = sledujte informácie v médiách, prípadne aktuality na webovej stránke Finančnej správy SR, www.financnasprava.sk.

   

  Vieme veľmi dobre a sami denne zažívame, aká je situácia v tomto období náročná, nielen v školách, ale v celej spoločnosti. O to viac si vážime Vašu podporu a ďakujeme všetkým priaznivcom a podporovateľom Gymnázia Janka Jesenského, ktorí svojou činnosťou prispievajú k zvyšovaniu kvality vzdelávania a technického vybavenia v prospech študentov našej školy.

 • Naši študenti v geografickej olympiáde

  Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci úspešne zapojili do Geografickej olympiády. V okresnom kole sa na treťom mieste v kategórii F umiestnil Roman Ševčík zo sekundy. Úspešnými riešiteľmi sa v tej istej kategórii stali aj Samuel Sedlák zo sekundy a Matej Lukáš z prímy a v kategórii E Rebeka Kováčová z tercie. Roman postúpil do krajského kola, ktoré sa uskutoční v apríli 2021.

  Do súťaže v  kategórii Z, určenej pre stredné školy, ktorej školské kolo sa už tradične od roku 2011 uskutočňuje centrálne online testovou formou (30 otázok za 35 minút), sa zapojilo 12 našich študentov. Z nich až desiati zvládli test s výsledkom, ktorý im umožnil postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 26. marca 2021. Plný počet bodov v teste dosiahli Lucia Kajanová z oktávy a Adam Strapek z 2.A. So stratou jedného bodu skončili Jakub Mazák (oktáva), Vanesa Chrenková (4.B) a Tomáš Bystriansky (2.A). Minimálne 25 bodov získali aj Bianka Bašková (4.B), Ivana Adamková a Jakub Filo (septima), Jakub Jánošik (2.A) a Noel Vimpeľ (kvinta). Po vlaňajšom víťaznom double veríme, že aj tento rok budeme mať dôvod na radosť.

   V krajskom kole držíme všetkým našim reprezentantom palce.

 • Prijímacie konanie 2021/2022
  26. 2. 2021

  Aktualizovali sme modul Prijímacie konanie 2021/2022, kde sme zverejnili kritériá prijímacích skúšok (PS) pre školský rok 2021/2022 pre štvorročnú aj osemročnú formu štúdia. Zároveň sme zverejnili vzory prihlášok na štúdium vhodné pre osemročné aj štvorročné štúdium. Nakoľko sú v kritériách pre štvorročné štúdium zahrnuté známky z 1. polroka 8. ročníka, je potrebné použiť vzor prihlášky, ktorá obsahuje stĺpce pre známky aj za prvé polroky.  

 • Vyučovanie v týždni 1. 3. - 5. 3. 2021
  26. 2. 2021

  Oznamujeme žiakom a ich zákonným zástupcom, že na základe platných pravidiel Covid-automatu, zverejnených údajov o počte prípadov ochorenia Covid-19 v okrese Bánovce nad Bebravou a informácií zriaďovateľa - Trenčianskeho samosprávneho kraja pokračuje od pondelku 1. 3. 2021 dištančné vyučovanie pre všetky ročníky a triedy nášho gymnázia.

  O prípadných zmenách a nových skutočnostiach Vás budeme informovať. Za pochopenie ďakujeme.

 • Kam na strednú školu

  V rámci virtuálneho Dňa otvorených dverí dávame do pozornosti žiakom a rodičom deviatakov aj piatakov na základných školách portál KamNaStrednú.sk, kde sa nachádzajú informácie o našej škole, možnostiach štúdia a zaujímavé videá prezentujúce aktivity školy. 

 • Namiesto DOD 2021

  Za "normálnych" okolností by sa na našom gymnáziu dnes neučilo. Neučí sa aj tak, no na chodbách je ticho. V "normálnom" živote by boli plné deviatakov, piatakov, ich rodičov. Dostali by možnosť nakuknúť k nám, zaujímali by sa o štúdium a pýtali by sa na všetko, čo potrebujú vedieť pred rozhodnutím, kam na strednú.

  Lenže teraz je situácia, aká je. Musíme rešpektovať všetky platné nariadenia a obmedzenia. No aj tak sme na budúcich stredoškolákov - gymnazistov nezabudli. Pripravili sme pre Vás prezentáciu so všetkými potrebnými informáciami. Možno práve v nej nájdete motiváciu, prečo prísť od septembra 2021 práve k nám.😉

  Kliknite na nasledujúci link a inšpirujte sa ...

  https://prezi.com/p/edit/rdxhufl7_sky/

  Zatiaľ nám i Vám musí stačiť tento spôsob informovania.

  Zatiaľ ...

  Sledujte nás aj naďalej, nezostaneme len pri tejto prezentácii.

 • Matej Baško pre nás vybojoval ďalšie striebro

  Už si pomaly zvykáme na fakt, že nielen výučba, ale aj súťaže a olympiády sa prenášajú do online priestoru. Výnimkou nebol ani 13. ročník Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, ktorého krajské kolo sa uskutočnilo tesne pred jarnými prázdninami v piatok 12. februára. O úspešné zvládnutie dištančnej formy olympiády sa pokúsili dvaja študenti nášho gymnázia. V kategórii B nás reprezentoval Matej Baško z kvinty a v kategórii A Jakub Filo zo septimy.

  Písomná časť olympiády sa začala testom a po jeho skončení bola súťažiacim zaslaná téma na tvorbu alebo transformáciu textu. Počet získaných bodov v písomnej časti rozhodol o tom, kto postúpi do ústnej časti olympiády. Túto možnosť mali iba najlepší piati z každej kategórie. Jakub Filo skončil tesne pred bránou rečníckych prejavov, obsadil v súťaži veľmi pekné 6. miesto.

  Matejovi Baškovi sa podarilo prebojovať nielen do najlepšej pätice, ale po absolvovaní rečníckeho prejavu sa postavil aj na stupne víťazov. Skončil na 2. mieste a zo striebornej pozície sa stal náhradníkom na postup do celoštátneho kola.

  Obom účastníkom olympiády ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Matejovi blahoželáme k olympijskému striebru.

  Mgr. Andrea Dúcka

 • Adam Briešťanský strieborný na olympiáde ľudských práv

  V tomto školskom roku sa študenti Gymnázia Janka Jesenského v Bánovciach nad Bebravou opätovne zapojili do 23. ročníka Olympiády ľudských práv. Krajské kolo olympiády sa uskutočnilo 11. februára 2021, pričom vzhľadom na aktuálnu nepriaznivú situáciu, spôsobenú pandémiou, prebiehalo dištančnou formou. Našu školu v tejto súťaži reprezentovali Adam Briešťanský z 3.B a Katarína Laušová zo septimy.

  V prvej časti súťaže študenti riešili vedomostný test, v ktorom si preverili svoje znalosti z oblasti ľudských práv, no tiež z aktuálneho spoločenského diania a politickej situácie na Slovensku aj vo svete. Najúspešnejší z nich následne postúpili do ústnej časti, kde im bola náhodne pridelená aktuálna ľudskoprávna téma. Na túto tému sa museli vyjadriť vo videu, ktoré v domácich podmienkach natáčali.

  V silnej konkurencii 15 študentov Adam s Katarínou obstáli výborne. Adam, ktorý sa už Olympiády ľudských práv viackrát zúčastnil a v minulom školskom roku si dokonca z krajského kola priniesol víťazstvo, skončil na vynikajúcom 2. mieste, pričom ho od absolútneho víťazstva delil jediný bod. Tým si zároveň vybojoval postup do celoštátneho kola olympiády, ktoré sa bude konať v apríli tohto roku.

  Katarína v prvej časti súťaže – vo vedomostnom teste – dosiahla takisto výborný výsledok, ktorý by jej rovnako zabezpečil postup do celoštátneho kola. V dôsledku nepredvídaných technických problémov, spojených s natáčaním a odosielaním videa, však napokon Katarína v silnej konkurencii získala veľmi pekné 10. miesto. Toto umiestnenie jej postup do vyššieho kola súťaže nezabezpečilo, napriek tomu však ide o výborný úspech aj s ohľadom na fakt, že sa krajského kola zúčastnila prvýkrát v takýchto neľahkých podmienkach.

  Za vynikajúcu reprezentáciu školy Adamovi a Kataríne ďakujeme. Adamovi držíme palce na celoštátnom kole a Kataríne prajeme čo najviac úspechov v ďalšom ročníku tejto súťaže.

   

  PaedDr. Magdaléna Dobiašová,

  Gymnázium Janka Jesenského, Bánovce nad Bebravou.

 • ČASOVÉ LÍSTKY PRÍMESTSKEJ AUTOBUSOVEJ DOPRAVY

  Zriaďovateľ školy, Trenčiansky samosprávny kraj, nás požiadal o sprostredkovanie nasledovnej informácie:

  Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci s dopravcami SAD Trenčín a SAD Prievidza spúšťa od 13. decembra 2020 možnosť cestovania v prímestskej doprave v rámci kraja na časové lístky. Vzhľadom na meniacu sa tarifu v prímestskej doprave, ktorá bude v platnosti rovnako od 13. decembra 2020, tak verejnosť môže cestovať za tie isté ceny ako doteraz, naviac s pridanou hodnotou. Časové lístky budú rozdelené na pásma podľa tarifných kilometrov a sú k dispozícii pre skupiny Celé lístky a Zľavnené lístky. Župa tak prichádza s riešením ako nielen zefektívniť čas cestujúcich pri kúpe časových lístkov, ale aj ušetriť peniaze tých, ktorí si časové lístky obstarajú, pretože v daných dňoch môžu jazdiť neobmedzene.

  Viac sa o uvedených možnostiach dozviete v priložených súboroch:

  Casove_listky_info.pdf

  Casove_listky_plagat.jpg

 • Okresné olympiády v čase pandémie

  Ešte pred jarnými prázdninami sa konali okresné súťaže Dejepisnej olympiády a Biologickej olympiády. V oboch súťažiach sme mali reprezentantov z radov osemročných gymnazistov.

  Okresné kolo Biologickej olympiády prebehlo 8.2.2021. Zúčastnili sa ho žiačky kvarty Sára Prekopová a Barbora Žatková. Obe sa stali úspešnými riešiteľkami v kategórii C. Barbora skončila štvrtá, Sára sa stala víťazkou okresného kola v uvedenej kategórii.

  Obom blahoželáme k úspechu a ďakujeme za prezentáciu nadobudnutých vedomostí i reprezentáciu školy.

   

  Dňa 11.2.2021 sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády, kategórie C – F

  Naši gymnazisti si počínali skvele a ich usilovná príprava sa naozaj vyplatila. V kategórii F bol najlepší v našom okrese Peter Hudec z prímy. Do krajského kola sa z tejto kategórie nepostupuje. Samuel Sedlák zo sekundy sa v kategórii E umiestnil na druhom mieste a bude našu školu reprezentovať aj v krajskom kole súťaže. V kategórii C obsadil 3. miesto Martin Soporský z kvarty. Úspešnými riešiteľmi sa stali aj Tatiana Habalová a Ema Škorcová z tercie.

  Našim mladým gymnazistom srdečne blahoželáme a Samkovi prajeme veľa úspechov v krajskom kole Dejepisnej olympiády.

 • Vyučovanie po jarných prázdninách

  Oznamujeme žiakom a ich zákonným zástupcom, že na základe platných pravidiel Covid-automatu, zverejnených údajov o počte prípadov ochorenia Covid-19 v okrese Bánovce nad Bebravou a informácií zriaďovateľa - Trenčianskeho samosprávneho kraja pokračuje po jarných prázdninách od pondelku 22. 2. 2021 dištančné vyučovanie pre všetky ročníky a triedy nášho gymnázia.

  O prípadných zmenách a nových skutočnostiach Vás budeme informovať. Za pochopenie ďakujeme.

strana: