O škole Prijímacie konanie 2023/2024 DofE Projekty Školský parlament Škola bez nenávisti Fotoalbum Ochrana osobných údajov Súkromná školská jedáleň ISIC

Vitajte na oficiálnych stránkach našej školy

Novinky

2% z daní

Neustále sa snažíme naše gymnázium a možnosti pre žiakov posúvať vpred. 2% z daní nám v tom naozaj pomáhajú.

Doteraz sme z Vašich 2% daní dokázali:

- zariadiť tabletovú učebňu

- zmodernizovať multimediálnu učebňu

- vybudovať pre žiakov relaxačné zóny

- inštalovať v triedach digitálnu techniku

a mnoho ďalších vecí ...

 

Podporte nás aj v tomto roku prostredníctvom občianskeho združenia pri našom gymnáziu. Údaje potrebné do daňového priznania sú nasledovné:

Gymnazisti na návšteve v Národnej rade SR

 

Dňa 15. marca 2023 absolvovali žiaci 3. ročníka a septimy Gymnázia Janka Jesenského exkurziu do Národnej rady Slovenskej republiky. Takúto návštevu nie je jednoduché dohodnúť, preto sme radi prijali pozvanie poslanca NR SR a predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (ktorý je zriaďovateľom nášho gymnázia), pána Jaroslava Bašku.

Krátko pred obedom nás pred budovou slovenského parlamentu čakal asistent pána poslanca. Pre vstup na pôdu NR SR je potrebné absolvovať bezpečnostnú prehliadku podobnú tej, ktorú väčšina z nás pozná z letiska. Po nej nás už očakával zamestnanec Kancelárie NR SR, pán Ľubomír Adamišin, ktorý nás počas celej exkurzie sprevádzal.

Prváci na lyžiarskom kurze

Z prvého lyžiarskeho kurzu na Štrbskom Plese máme krátke video. Našim prvákom na ňom bolo super, nech počasie vyjde aj druhej skupine zo sekundy, tercie a kvinty, ktorá odcestovala do rovnakého strediska včera.

Viac infromácií a fotogalériu ešte pridáme :)

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 video

Termín na podanie prihlášok čoskoro uplynie

Pre všetkých, ktorí sa ešte rozhodujú, váhajú, premýšľajú!!!

Už len tento víkend a pondelok 20. marca 2023 máte príležitosť podať si prihlášku na naše gymnázium.

Čo ponúkame pre školský rok 2023/2024?

Pre piatakov osemročné gymnázium. Pre deviatakov štvorročné štúdium. Pre ôsmakov a deviatakov po prvýkrát päťročnú bilingválnu triedu v anglickom jazyku.

Termín na podanie prihlášky

Pre budúcich gymnazistov, najmä osemročných aj bilingvalistov. Nezabudnite!!!

Prihlášku na naše gymnázium podávajte do 20. marca 2023. Najjednoduchší spôsob je Edupage.

Ak však preferujete osobný kontakt, istotu v podobe klasickej papierovej prihlášky, radi Vám pomôžeme s jej vyplnením a podaním (0901 918 463).

Všetky podrobné informácie o našej škole vrátane kontaktov nájdete na našej webovej stránke.

PIKOFYZ - úspešný riešiteľ
15. 3. 2023

Napriek tomu, že fyzika nepatrí medzi najobľúbenejšie predmety, stále sa nájdu nadšenci, ktorí sa tejto zaujímavej a dôležitej vede venujú aj vo svojom voľnom čase. Jedným z nich je Roman Ševčík, žiak kvarty, ktorý sa stal úspešným riešiteľom zimnej časti 24. ročníka celoslovenského korešpondenčného seminára z fyziky  PIKOFYZ.

Romanovi blahoželáme a želáme veľa elánu a úspechov pri riešení úloh letnej časti súťaže.

Súťaž "Vedecké krabice"

Aktuálne sa naše gymnázium zapojilo do projektu "Vedecké krabice". Ide o súťaž 50 škôl z celého Slovenska, v ktorej sme získali vedeckú krabicu s pomôckami a "kuchynskými chemikáliami". Našou úlohou bolo vymyslieť s týmito pomôckami pokus, realizovať ho a natočiť všetko na video.

Hlavnými aktérmi sú naši šikovní žiaci z tercie. Za natočenie a technickú podporu pri zostavení videa patrí vďaka žiakom oktávy Jakubovi Dúckemu a Samuelovi Kluvánkovi.

Beseda "Nestaň sa páchateľom"

V rámci preventívneho programu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne "Nestaň sa páchateľom" študenti 3.A a 3.B triedy absolvovali dňa 9. marca 2023 besedu s p. Gajdošom, riaditeľom Obvodného oddelenia PZ v Bánovciach nad BebravouCieľom tohto stretnutia bolo oboznámiť mladých ľudí s rizikami a negatívnymi dôsledkami rôznych foriem ich konania, ktoré môžu vyvolať trestnoprávne následky, ako aj vysvetliť žiakom skutkovú podstatu trestných činov, ktoré môžu niektoré prejavy šikanovania napĺňať.

Organizácia vyučovania v čase konania EČ a PFIČ MS - 14. - 16.3.2023
10. 3. 2023

V čase konania externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky bude v dňoch 14., 15. a 16. 3.2023 organizácia vyučovania pre žiakov nematuritného ročníka prebiehať podľa upraveného rozvrhu hodín uvedeného v tomto súbore.

Lyžiarsky kurz žiakov prvého ročníka  2022/2023
7. 3. 2023

Lyžiarsky kurz žiakov 1.A a 1.B tried 4-ročného gymnázia sa uskutoční od 12. do 17. marca 2023 v lyžiarskom stredisku Štrbské Pleso. Ubytovanie a strava je zabezpečené v penzióne Litvor.

Odchod na LVK je v nedeľu 12. marca 2023 cca. o 13:00 h. Zraz je o pred 12:30  športovou halou v Bánovciach nad Bebravou.

Príchod do Bánoviec bude v piatok 17. marca 2023  cca. o 17:00 h.

photo

Štvrtok 23. 3. 2023

Počet návštev: 17014121

Narodeniny a meniny:

Dnes (Štvrtok 23.3.2023)

Adrián Václavík (I.B)

Pozajtra (Sobota 25.3.2023)

Marián Igaz