O predmetoch Exkurzia Orava Rodný dom Ľ. Štúra v Uhrovci Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec - fotogaléria Žiacka knižnica Odporúčaná beletria Cieľové požiadavky pre externú maturitu

Stránky predmetovej komisie Slovenský jazyk a literatúra

Exkurzia Orava

Oravská exkurzia
Stalo sa už tradíciou, že učitelia – slovenčinári v jarných mesiacoch organizujú pre študentov 2. ročníka a sexty dvojdňovú exkurziu do prekrásneho prostredia Oravy. Naším cieľom je sprostredkovať študentom osobnú skúsenosť so životnými príbehmi významných osobností slovenskej literatúry, pochádzajúcich z tohto regiónu. Literárno-historické fakty zo života a tvorby Martina Kukučína, Pavla Országha Hviezdoslava, Mila Urbana a ďalších sa snažíme spestriť prehliadkou Oravského hradu, výletnou plavbou na Oravskej priehrade, cestou do horárne pod Babou horou, či návštevou skanzenu v Zuberci. Celému podujatiu na atraktivite pridáva aj skutočnosť, že žiaci strávia jednu noc mimo domova, čo im trochu pripomína aj výlet a zábavu.

Fotografie najzaujímavejších lokalít z oravskej exkurzie:

skanzen v Zuberci – kostol a sedliacky dom

skanzen v Zuberci - mlyn

rodný dom M. Kukučína v Jasenovej

Oravský hrad

Múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

artikulárny kostolík v Leštinách

horáreň pod Babou horou

--- viac podrobných informácií o regióne získate na http://www.orava.sk ---