Novinky Kalendár O škole Prijímacie konanie 2019/20 DofE Škola bez nenávisti Fotoalbum Ochrana osobných údajov Súkromná školská jedáleň ISIC

Akcie školy 2019/2020

Živá knižnica

Dňa 29.11.2019 sa žiaci kvarty a kvinty zúčastnili besedy so spisovateľom, moderátorom, glosátorom a propagátorom literatúry Dadom Nagyom. Najprv nikto z nás nevedel, čo má očakávať, no keď sme sa dozvedeli, že budeme hrať kvíz, zaradovali sme sa. Rozdelili sme sa do ôsmich skupín a držali si palce, lebo výhra v podobe zaujímavých kníh nás lákala. Otázky boli zaujímavé a odpovede veľmi prekvapujúce. Viete napríklad, že Agatha Christie trpela dysgrafiou? Alebo že Arthur Conan Doyle, ktorý sa preslávil poviedkami o Sherlockovi Holmsovi, bol špiritista, vyvolával duchov a veril na škriatkov?.

Kvíz nakoniec vyhral Skvelý tím v zložení Matúš Mucha, Thea Kamila Gerbelová, Radovan Vrška, Tamara Balážová a moja maličkosť :). Na druhom mieste sa umiestnil tím 2194 z kvinty a na treťom mieste tiež tím z kvinty s názvom Ešte nevieme.

Všetci sme si užili veľa zábavy, veľa podnetného sme sa naučili a prvé tri tímy si odniesli aj vecné ceny v podobe kníh.

                                                                                        Janka Repová, kvarta