Skvelý finiš gymnazistov v  JUNIOR náboji

Súťaž JUNIOR náboj zorganizovalo naše gymnázium už po štvrtýkrát. V piatok 22.novembra 2019 skupina  gymnazistov pod vedením Lucie  Kajanovej zo septimy  OG pripravila a zrealizovala súťaž pre žiakov základných škôl a nižších ročníkov nášho OG. Úlohou súťažiacich bolo  za 120 minút  správne vyriešiť čo najviac z pripravených 42 úloh z matematiky a fyziky.

Organizátorom je nezisková organizácia Trojsten a študenti FMFI UK Bratislava. Je to súťaž medzinárodná, súčasne  prebiehala na Slovensku, v ČR a v Poľsku.  Tento rok sa do Bánoviec nad  Bebravou. prihlásilo 10 súťažných štvorčlenných tímov, zastúpenie mali všetky bánovské ZŠ a OG.

Priebeh súťaže bol dramatický, väčšinu času boli na prvej pozícii žiaci z B tímu ZŠ Duklianska a tesne za nimi tím kvarty OG. Posledných 15 minút bolo napínavých, lebo sa nezverejňoval aktuálny stav poradia tímov a až po uplynutí 120 minút bol jasný víťaz. Zvíťazil tím žiakov kvarty OG v zložení Matej Baško, Matúš  Filo, Karolína Marušincová a Noel Vimpeľ, ktorý úspešne vyriešil 30 úloh. Na druhom mieste  s  28 vyriešenými úlohami nakoniec skončil B tím Duklianskej ZŠ – Andrej Domovec, Šimon Matejička, Šimon Mišina, Kristián Valjent. Bronzový stupeň obsadil B tím ZŠ Komenského - Tímea Drábiková, Jakub Hudec, Vanesa Kováčiková, Samuel Sloboda, ktorý úspešne zvládol  25 úloh.

Súťažiaci oceňovali spoločné riešenie úloh v tímoch, atmosféra súťaže bola skvelá, takže víťazi sú vlastne všetci, ktorí prišli.

Ďalšie poradie na:

Víťazom blahoželáme!!!