O programe Riešenie šikanovania Schránka dôvery Nultý ročník Prvý ročník Linky pomoci

Škola bez nenávisti

Schránka dôvery

V našej škole začína v týchto dňoch fungovať schránka dôvery.

Na čo slúži?

Môžete sa jej kedykoľvek zdôveriť. Schránka je venovaná všetkým, ktorí chcú niečo povedať, ktorí hľadajú odpovede na svoje nezodpovedané otázky.

Kde ju nájdete?

Na stene za bufetom pod priestorom s kopírkami.

Má nejakú podmienku?

Áno, rieši všetky slušné odkazy.

Má pravidlá?

Áno, schránka dôvery sa riadi týmito pravidlami:

1. Svoje nápady, výzvy, pripomienky, kritiku či pochvalu, sťažnosť, problém, čokoľvek, čo ťa trápi, napíš na papier, ošetri veľkou dávkou slušnosti a vhoď do schránky.
  2. Odkaz môže byť podpísaný, ale aj anonymný. Nezabúdaj, že riešiť sa budú len slušné odkazy.
  3. Pre jednoduchšie riešenie a doručenie odpovede uveď k menu aj svoju triedu alebo emailovú adresu, na ktorú ti odpoveď pošleme. Do anonymných odkazov napíš aspoň znak alebo heslo, o ktorom vieš len vy a podľa ktorého si nájdeš na internetovej stránke školy odpoveď.
  4. Ak si žiadaš konkrétnu odpoveď od riaditeľky školy, od zástupcov či jednotlivých vyučujúcich, nezabudni napísať, komu je odkaz určený.
  5. Odpovede budú doručené osobne alebo na email tým, ktorí sa podpísali. Odpovede na anonymné či všeobecné otázky budú zverejnené na internetovej stránke školy v záložke Škola bez nenávisti Schránka dôvery. Záležitosti intímneho charakteru sa samozrejme zverejňovať nebudú, nakoľko by to bolo neetické a zasahujúce do súkromia jednotlivca. Budú riešené diskrétne.
  6. Podnety bude čítať Ing. Jaroslava Žemberová, koordinátorka prevencie, a bude ich konzultovať  s vedením školy, s triednymi učiteľmi či ostatnými vyučujúcimi.
  7. Schránka sa bude vyberať každý piatok.

Ďakujeme za prejavenú dôveru, pokúsime sa ju nesklamať.

Odpovede na otázky: