Stránky predmetovej komisie Anglický jazyk

Mgr. Dana Švančarová – ANJ

Mgr. Denisa Žitňanská – ANJ

Ing. Stella Aschengeschvandtnerová – SJA

Anglický jazyk – vyučuje sa v dvoch úrovniach, začiatočníci a pokročilí. Výuka prebieha 3 hodiny týždenne – začiatočníci, 4 hodiny týždenne – pokročilí, s možnosťou od 3. ročníka zvoliť si + 2 hodiny konverzácie, v 4. maturitnom ročníku sú konverzácie posilnené na 4 hodiny týždenne.

Vyučuje sa podľa nasledovných učebníc:

Začiatočníci:, New Headway – na úrovni Elementary,  prípadne Pre-Intermediate

Pokročilí: New Headway + ostatné doplnkové materiály

Face 2 Face

Upstream

Insight

+ ostatné doplnkové materiály, na úrovni Intermediate, Upper-Intermediate

Osemročné gymnázium: Challenges a Motivate

Španielsky jazyk – vyučuje sa v úrovni začiatočníci. Výuka prebieha 3 hodiny týždenne, s možnosťou voľby krúžku. Podľa záujmu sa žiaci môžu zúčastniť exkurzie do Barcelony, prípadne iného španielsky hovoriaceho mesta.

Vyučuje sa podľa učebnice: Aula Internacional, Embarque + doplnkový materiál.

Aktivity v rámci PK:

-  Študenti sa každoročne zapájajú do Olympiády v anglickom a španielskom jazyku.

-  Pre študentov organizujeme poznávací zájazd Paríž – Londýn

-  Každoročne sa zúčastňujeme divadelného predstavenia v anglickom jazyku (Bánovce – nižšie     ročníky osemročného gymnázia; Bratislava vyššie ročníky štvor- a osemročného gymnázia)

- V rámci hodín konverzácie organizujeme filmové predstavenie v kine v Bánovciach nad Bebravou

- Zapájame sa do súťaže „Písanie anglickej eseje“ ktorú každoročne vyhlasuje Nadácia otvorenej spoločnosti.

- Študenti majú možnosť zapojiť sa do projektov e-Twinning a Erasmus+