Stránky predmetovej komisie Nemecký jazyk

O predmetoch

Predmetová komisia nemecký jazyk a ruský jazyk

Členovia PK:
Mgr. Sláva Hrebíčková – NEJ, RUJ
Mgr. Katarína Kováčová – NEJ
Mgr. Zuzana Sedláková – NEJ

PhDr. Daniela Schmidtová – NEJ
PaedDr. Dušan Zajac – NEJ

Počas školského roka 2013/14 plánuje PK zasadať štyrikrát. Všetci členovia PK budú vo svojej práci vychádzať z požiadaviek pre vzdelávanie v CJ vychádzajúceho zo spoločného Európskeho referenčného rámca (SERR) pre jazyky, ktorý popisuje rôzne úrovne ovládania CJ.

Kvalifikovanosť, zanietenosť, individuálny prístup, radosť z práce, spolupráca medzi jednotlivými vyučujúcimi a stále vzdelávanie prinášalo, prináša a bude prinášať svoje ovocie.

Nemecký jazyk sa vyučuje v dvoch úrovniach, začiatočníci a pokročilí.

Pokročilí – výuka prebieha 4 hodiny týždenne, v 3. a 4. ročníku pribudnú konverzácie.

Začiatočníci – výuka prebieha 3 hodiny týždenne.

Príma až kvarta 2 hodiny týždenne.

Vyučuje sa podľa nasledovných učebníc:

Prima až kvarta – Deutschmobil Neu

Prvý až štvrtý ročník štvorročného gymnázia - Themen neu, Ausblick, Sprechen Sie Deutsch

Žiaci si objednávajú aj časopis Spitze a Hurra.

Naša škola je každoročne organizátorom obvodného kola olympiády NEJ, víťazi postupujú do krajského kola. Dlhodobo si udržujeme dobrý trend v olympiáde v nemeckom jazyku.

Dlhé roky organizujeme pre našich žiakov jednodňové exkurzie.

Druhý ročník – vianočná Viedeň

Tretí ročník -  zámok Schonbrunn, prehliadka starého mesta, Zoo

V prípade dostatočného záujmu raz za tri roky sa organizuje týždenná exkurzia do Berlína.

Žiaci na gymnáziu maturujú z vyššej úrovne, napriek tomu preukazujú výborné vedomosti.

Ruský jazyk – vyučuje sa na úrovni začiatočníci 3 hodiny týždenne, s možnosťou voľby 2 hodín konverzácie v treťom a štvrtom ročníku.

Požiadavky na maturitnú skúšku si žiaci môžu nájsť na www.statpedu.sk.

Cudzie jazyky prispievajú k pochopeniu a objavovaniu tých skutočností, ktoré presahujú oblasť skúseností sprostredkovaných materinským jazykom. Poskytujú živý jazykový základ a predpoklady pre komunikáciu žiakov v rámci EU. Osvojením si cudzích jazykov pomáha žiakovi prekonávať bariéry a tak prispievať k zvýšeniu jeho mobility v osobnom živote, ďalšom štúdiu a uplatnením sa na trhu práce.