Vitajte na oficiálnych stránkach našej školy

Prípravné stretnutia - prijímačky

Záujemcom o štúdium na našom gymnáziu ponúkame možnosť prípravných stretnutí pred prijímacími skúškami do 1. ročníka 2024/2025. Stretnutia sa budú konať prezenčne v priestoroch Gymnázia Janka Jesenského z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry v nasledovných termínoch:

4-ročné gymnázium

• 06.03.2024 (streda) - 14:30
  • 25.03.2024 (pondelok) - 14:30
  • 03.04.2024 (streda) - 14:30
  • 22.04.2024 (pondelok) - 14:30

SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

Gymnazisti na Miniveľtrhu VŠ Alma Mater

Dňa 19. marca 2024 študenti tretieho ročníka bánovského gymnázia navštívili zrekonštruované priestory Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda v Trenčíne, kde sa konal Miniveľtrh VŠ Alma Mater, organizovaný pod záštitou rezortu školstva SR.

Táto udalosť vytvorila priestor pre všetkých stredoškolákov, ktorí majú záujem študovať na slovenských vysokých školách.

Zástupcovia jednotlivých VŠ mali rozložené infostánky, kde poskytovali informácie o možnostiach štúdia, mnohé z nich mali pre návštevníkov pripravené zábavné a vedomostné súťaže, v ktorých niektorí naši študenti vyhrali zaujímavé ceny.

Hviezdoslavov Kubín

V pondelok 11. marca sa v našej škole konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína – súťaže v prednese poézie a prózy. Na porotu najviac zapôsobili výkony Elly Anny Kozinkovej z kvarty a Jakuba Kasalu z tercie, ktorí v III. kategórii zvíťazil. Ella v prednese prózy, Jakub v prednese poézie.

Obom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole súťaže.

Turistický krúžok opäť v akcii

Naši mladší gymnazisti nezaháľajú ani cez víkend. Priaznivé jarné počasie a radosť z pohybu v prírode opäť vylákali žiakov primy a tercie na potulky okolím nášho mesta. Túra sa konala 9. 3. 2023 v rámci turistického krúžku, ktorý vedú Mgr. Gerbelová a Mgr. Chovan. Naplánovanú trasu Uhrovec – Vodná nádrž Prusy- AS Bánovce n.Bebravou sa podarilo zdolať každému z účastníkov. Na konci túry mal každý v nohách úctyhodných 11 km a na duši dobrý pocit z dosiahnutého cieľa. Veríme, že počasie nám v najbližšom období prinesie veľa slnečných dní a našich turistov čaká ešte veľa zdolaných turistických cieľov a krásnych zážitkov z podobných akcií.

Erasmus "Rumunsko 2024"

Do fotogalérie bol pridaný nový album Erasmus "Rumunsko 2024".

Organizácia vyučovania v čase konania EČ a PFIČ MS - 12. - 14.3.2024
8. 3. 2024

V čase konania externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky bude v dňoch 12., 13. a 14. 3.2024 organizácia vyučovania pre žiakov nematuritného ročníka prebiehať podľa upraveného rozvrhu hodín uvedeného v tomto súbore.

Naši gymnazisti v Rumunsku

Naši gymnazisti pozdravujú zo Satu Mare. Aktuálne je 13 študentov v sprievode RNDr. Silvie Rosenbergovej a Mgr. Kataríny Kováčovej na výmennom pobyte v tomto rumunskom meste.

Vďaka programu Erasmus+ a akreditácii našej školy sme našli partnerov na tamojšom nemeckom bilingválnom gymnáziu Liceul Teoretic German Johann Ettinger. Ešte do konca tohto školského roka privítame nových rumunských kamarátov u nás.

ŠTUDENTSKÝ PLES 2024

V piatok 2. februára sa konal štvrtý ročník študentského plesu Gymnázia Janka Jesenského a Strednej odbornej školy strojníckej. Školské parlamenty oboch škôl sa spojili, aby vytvorili pre svojich spolužiakov nezabudnuteľný kultúrny zážitok. Školská jedáleň SOŠ sa na jeden večer premenila na noblesnú sálu plnú nádherných dám a elegantných pánov.

Ples otvorila scénickým tancom Katka Masárová z kvarty a potom nás celým večerom sprevádzala moderátorská dvojica Samuel Hainc (sexta) a Róbert Tuchyňa (2. B). Po úvodných tanečných kolách a večeri pokračovali v kultúrnom programe Jakub Kasala z tercie, ktorý už tradične nesklamal publikum svojou hrou na heligónke, a Tamara Balážová z oktávy, ktorá všetkých očarila svojím spevom. V tanečných číslach sa ukázali viaceré žiačky našej školy ako členky tanečného štúdia Muzeta. Začínajúca študentská kapela v zložení Róbert Tuchyňa, Noemi Pastvová, Samuel Bitarovský z 2. B a Jaroslav Mikuška z 1. AB na záver programu odpálila nefalšovanú rockovú zábavu.

A znova máme víťazov

Takmer 12000 študentov základných a stredných škôl sa už po 17-krát pokúsilo získať prvé priečky vo vedomostnej súťaži Expert geniality show, ktorá sa na našom gymnáziu konala už dvanástykrát za sebou.

A nám sa to znovu podarilo! Na našej škole bolo zapojených 20 súťažiacich z prímy, sekundy, tercie, kvinty, sexty a septimy. Študenti mali na výber dve zo šiestich súťažných tém: Svetobežník, Mozgolamy, Od Dunaja k Tatrám, Tajomstvá prírody, Do you speak english, Góly, body, sekundy. Podľa celoslovenských štatistík tohtoročných účastníkov najviac zaujala téma Svetobežník a najmenej si žiaci vybrali tému Góly, body, sekundy. Až 8 našich študentov sa umiestnilo v prvej štvrtine najúspešnejších súťažiacich v každej kategórii. Srdečne blahoželáme!

Založ si svoju banku

Matematika nemusí byť ťažká a nudná. Potvrdili to aj žiaci našej triedy sekunda. Na hodine matematiky po prebraní témy percentá pracovali v skupinách na projekte a prezentovali svoj produkt ,,Banku“. Veľmi zaujímavým spôsobom dali dohromady pravidlá a produkty svojich bánk, vytvorili si vlastný názov a logo. Na hodine matematiky ostatným spolužiakom rozprávali o svojej banke, ako keby boli jej klienti. Dokonca niektorí mali originálne vyrobené zamestnanecké vizitky. Sami potvrdili, že ich skupinová a kreatívna práca baví a uvedomujú si, že v dnešnej dobe je veľmi dôležité mať finančné znalosti pre svoj praktický život.

Štvrtok 28. 3. 2024

Narodeniny a meniny: