OZ Bánovské Gymnázium

Vedenie OZ

Občianske združenie Bánovské Gymnázium so sídlom Radlinského 665/2, 957 01 Bánovce nad Bebravou vzniklo na základe iniciatívy rodičov v roku 2021. Má postupne nahradiť činnosť Rodičovského združenia najmä z dôvodu nadmerných finančných odvodov do Slovenskej rady rodičovských združení a administratívnych komplikácií súvisiacich s činnosťou tejto Rady. Hlavným cieľom združenia je všestranné úsilie o rozvoj školy – Gymnázia Janka Jesenského v Bánovciach nad Bebravou, a to prostredníctvom rozvíjania mimoškolských aktivít, všestrannej podpory talentovanej mládeže, rozvoja medzinárodných kontaktov, zabezpečovania ďalšieho vzdelávania pedagógov, organizovaním kurzov, kultúrnych, vzdelávacích, zdravotných a športových podujatí a zlepšenia podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu na škole. Jeho náplňou bude podpora vzdelávania, športových a kultúrnych aktivít, činnosti školského parlamentu.

Od 1. januára 2023 bude OZ Bánovské Gymnázium riadnym prijímateľom 2% z daní fyzických a právnických osôb. Informácie potrebné pre vyplnenie daňového priznania či ročného zúčtovania dane z príjmu včas zverejníme.

Na podporu svojich úloh a cieľov využíva združenie v súlade s platnou právnou úpravou všetky vhodné prostriedky, najmä:

1. spoluprácu s výchovnými a vzdelávacími inštitúciami a inými organizáciami,
  2. organizovanie študijných seminárov, vzdelávacích kurzov, vzdelávacích pobytov, letných táborov, vzdelávacích, kultúrnych, zdravotných a športových podujatí,
  3. vydávanie periodík a iných publikácií,
  4. podporovanie talentovanej mládeže,
  5. rozvoj medzinárodných kontaktov,
  6. vzdelávanie učiteľov,
  7. zlepšovanie materiálnych a finančných podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu.

Vedenie občianskeho združenia je 7-členné a pracuje aktuálne v nasledovnom zložení:

Ing. Gabriel Dravecký, PhD. - predseda OZ

Ing. Renáta Lukáčová - podpredseda OZ

Bc. Ivana Škultétyová - podpredseda OZ

Ing. Ivan Jánošík

Kristína Weldlová

RNDr. Elena Kacvinská

PaedDr. Dušan Zajac

Činnosť Občianskeho združenia sa riadi Stanovami OZ, jeho organizačným poriadkom a zásadami hospodárenia. Všetky základné dokumenty sú zverejnené na internetovej stránke https://gymradbn.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=1